Noutăţi

Semifinala GBOB Bucovina-Moldova

URMEAZĂ – în premieră la SUCEAVA –

Semifinala GBOB Bucovina-Moldova

Sâmbătă 10 septembrie

31 Motors Pub. SUCEAVA

05_2016. Semifinala GBOB Bucovina-Moldova WEB

Program final:

Adamo Caduco (Suceava) Post-Metal

Atrivm (Tecuci) rock alternativ

B.P.C. (Iași) punk

The EMP (Bistrița) instrumental, progresiv

Iron Cross (Iași) metal alternativ

Outstorm (Iași) rock alternativ

Reflections (Bacău) rock alternativ

Serpent Stream (Iași) Nu metal

The Wax Road (Ungheni, MD)

În recital: Invader (Lupeni) Melodic Death Metal

Locul 3. GBOB România 2015

Pagina evenimentului

https://www.facebook.com/events/183175162060070/

MAI PRIMIM ÎNSCRIERI pentru Semifinala GBOB Banat (Timișoara. 15.OCT)

JURIUL ESTE COMPUS (alfabetic) DIN:

OBSERVATORII sunt (alfabetic):

  • Adrian Bălan (administrator la Underground Pub, Iași)
  • Mihai Răzvan Mugescu / Project manager Aby Stage Bar Râmnicu Vâlcea, Director PR GBOB România 
  • Bobby Stroe (45, directorul festivalului Blues Con-fusion, Suceava) BIO: http://czb.ro/articol/11818/

Eveniment realizat cu sprijinul celor de la:

TOP EXPRESS (VL), Morsound (TM), Albert Hotel (Suceava)

FINALIȘTII MUNTENIEI: Paper MagikRecursive Delusion (ambele din București)

FINALIȘTII OLTENIEI: Eufobia (Sofia, BG) și Black Ice (Râmnicu Vâlcea)

FINALIȘTII TRANSILVANIEI: Funk’e Fetish (Cluj), Hybrid Symphony (Sighetu Marmației)

FINALIȘTII ARTmania: Riot Monk (Baia Mare) și B.E.A.R. (Simeria)

URMEAZĂ

Semifinala GBOB Moldova-Bucovina: sâ 10.SEP Suceava: 31 Motors Pub

Semifinala GBOB Banat: sâ 15.OCT. Timisoara: FJTT Fundația Județeană pentru Tineret Timiș, Casa Tineretului Timișoara

Finala națională GBOB România 2016: sâ 10.DEC la Brașov: Rockstadt

Câștigătorul reprezintă România la GBOB World Final din Atena, Grecia

Dacă ai formație și vrei să devii cunoscut pe plan internațional caută formularul de înscriere la GBOB.com / informații: https://www.facebook.com/notes/gbob-romania/%C3%AEnscrie-te-acum-gbob-rom%C3%A2nia/910018835772927

Premiile la această Semifinală sunt oferite de:

  • Getic Art Studio
  • Radio Iași
  • Intermedia TV Suceava
  • Underground Pub Iași
  • Aby Stage Bar Râmnicu Vâlcea
  • The Intermission București
  • Morsound & Co.
  • Asociația Sunetul Muzicii
Comenteaza

Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

To Top